O nás

Americká firma Segway vytvořila za posledních 20 let mnoho špičkových inovativních produktů, které doslova změnily svět. Společnost Segway je držitelem více než 1000 významných patentů v oblasti konstrukce vozidel, zdravotnictví, samovyvažovacích technologií, elektronicky řízených pohonů, autonomního řízení a IOT / IOV technologií. Segway spolupracuje a dodává technologie předním světovým firmám jako Ford, BMW, GM, Ferrari, SEAT, Intel, Google, Amazon a dalším.

V roce 2018 byla založena samostatná divize Segway Technology Co., Ltd., specializující se na výzkum, vývoj, výrobu a prodej vozidel kategorie offroad - čtyřkolek, SSV a UTV. Obrovský technologický potenciál včetně hlavního vývojového offroadového centra v USA tvoří velmi kvalitní základ nové řady špičkových inovativních terénních strojů Segway.

Historie Segway

1999

Dean Kamen, americký podnikatel, vynálezce a držitel mnoha čestných akademických titulů zakládá v USA společnost Segway Inc.

1999

2001

Segway Inc. buduje svoji evropskou centrálu a továrnu v Bedfordu ve Velké Británii.

2001

2002

První osobní transportér Segway PT se začíná prodávat v internetovém obchodě Amazon. Časopisem Popular Science je Segway PT označen za „Nejlepší nový vědecký vynález roku“.

2002

2003

Segway podepisuje prestižní smlouvu s DARPA, agenturou amerického Ministerstva obrany pro pokročilé výzkumné projekty, která investuje do nových technologií důležitých pro národní bezpečnost USA.

2003

2004

Je představen čtyřkolový koncept Segway Centaur, vybavený gyroskopem a senzorem náklonu. Přední americký časopis Time vyhlašuje Segway Centaur jako jeden z nejlepších vynálezů roku 2004.

2004

2005

Na trh přicházejí terénní Segway XT a Golf Transporter. Díky širokým pneumatikám se mohou bez problémů pohybovat nejen po pevných cestách, ale i v terénu.

2005

2006

Druhá generace modelu Segway PT přináší bezdrátové ovládání InfoKey a revoluční technologii LeanSteer - zatáčení pomocí náklonu řídítek do stran.

2006

2008

Při letních olympijských hrách 2008 v Pekingu bylo v provozu více než 100 Segwayů PT. Hlavním argumentem pro jejich použití jsou nulové emise a ohleduplnost k životnímu prostředí.

2008

2009

Na trh přicházejí modely Patroller pro policejní a pořádkové služby. Patrollery od té doby použíbají bezpečnostní složky USA, Austrálie, Kanady, Velké Británie, Německa, Saudské Arábie a dalších zemí.

2009

2011

Segway Inc. rozšiřuje svůj obchodní model a zakládá „Segway Experience Center Program“, který nabízí turistické exkurze ve spolupráci s firmou Segway Inc. Segway se tak nově stává také autorizovanou cestovní kanceláří.

2011

2012

Segway představuje ARTI, nejnovější prototyp plně robotické mobilní platformy RMP (Robotics Mobility Platform).

2012

2014

Je zahájena výroba tříkolového transportéru Patroller SE-3 pro bezpečnostní složky, který se prosadil díky kvalitě, spolehlivosti a inovativní technologii proti převrácení. Ve stejném roce Segway představuje také zmodernizované modely i2 SE a x2 SE.

2014

2015

Dochází ke strategickému spojení firem Segway a Ninebot. Nově vzniklá společnost se zaměřuje na vývoj, výrobu a prodej prostředků osobní přepravy na krátké vzdálenosti. Prvním společným produktem je revoluční osobní transportér MiniPRO, který umožňuje intuitivní řízení bez manuálního ovládání. Tržní kapitalizace nové společnosti je přes 60 mld. USD - víc než všechny čtyřkolkové firmy dohromady.

2015

2018

Segway jde do offroadu. Segway-Ninebot zakládá v USA samostatnou společnost Segway Technology Co., Ltd. na vývoj, výrobu a prodej terénních čtyřkolek, SSV, UTV a dalších vozidel kategorie offroad.

2018

2019

Americké terénní stroje Segway se poprvé představují veřejnosti. Na výstavě EICMA v Miláně vzbuzují nové modely s klasickými i zcela revolučními hybridními pohony mimořádnou pozornost.

2019

2020

Segway Powersports vstupuje na offroadový trh v České a Slovenské republice. Oficiálním zástupcem pro off-roadové produkty Segway se stává česká společnost Segway Powersports s.r.o.

2020