Odhalená bestie - Segway Super Villain SX20 Turbo

Do Česka brzy dorazí nový terénní rošťák - supersportovní side-by-side Segway Super Villain SX20 Turbo s ohromujícím výkonem 235 koní. Společnost Segway vstoupila na trh powersportů v roce 2020 a uvedla na trh model Villain jako svoji první sportovní SxS. Od té doby rozšířila svoji nabídku o další benzínové modely. Super Villain SX20 však posouvá celou kategorii o několik světelných let dopředu, a to nejen díky obrovskému výkonu svého benzínového pohonu.

Segway Super Villain SX20 Turbo používá čtyřválcový turbomotor 2,0 l se šestistupňovou automatickou převodovkou, což v překladu znamená výkon 235 koní, točivý moment 288 Nm a zrychlení na stovku za rovných 5 sekund. Tohle jsou zcela dechberoucí hodnoty podle všech měřítek!

Super Villain na závodním podvozku osazeném tlumiči K-MAN 2.0/3.0 Coil Over, 15palcovými koly a 32palcovými pneumatikami nabízí zdvih kol přes půl metru vpředu a 533 mm vzadu, a světlou výšku 370 mm. Tlumiče jsou plně nastavitelné, včetně high a low komprese, a dávají této bestii nevídané schopnosti v terénu i vysoké pohodlí při rychlé jízdě.

Kromě oslnivých technických parametrů se Super Villain SX20 může pochlubit i vysoce pokročilou elektronikou. Můžete si vybrat ze tří jízdních režimů Normal, Racing a Climbing, které vám umožní nastavit přesně to správné množství výkonu, které chcete mít v dané situaci k dispozici. Smart Commanding System, ovládaný přes velkou dotykovou obrazovku, poskytuje například GPS údaje o poloze nebo Bluetooth připojení telefonu. Také nastavení vozidla nebo hudbu si můžete vybírat prostřednictvím této obrazovky, která vám navíc umožní vybrat si, co chcete mít zobrazeno na displeji. A dokonce vám nabídne i  turn-by-turn navigaci. Přístrojová deska spolupracuje s aplikací Segway Smart Moving App, která vám umožní například spojit se s ostatními vozidly na cestě nebo sledovat a uzamknout váš Super Villain na dálku.

Nový Segway Super Villain SX20 Turbo bude na trhu již letos, ale už teď je jasné, že to není žádný břídil.